O nas

Rok 2003
Zakładamy Wydawnictwo pod nazwą Centrum Kształcenia Akademickiego „C.K.A.”. Współzałożycielem naszego wydawnictwa jest autor wszystkich pozycji z matematyki dr inż. Artur Nowoświat, z którym współpracujemy do teraz i z wielką przyjemnością wydajemy jego książki. W pierwszym roku działalności wydawnictwa na rynek księgarski trafia pierwszy zbiór zadań z matematyki dla kandydatów na wyższe uczelnie techniczne w Polsce. Nakład rozchodzi się jak świeże bułeczki, bo na rynku księgarskim takiej pozycji nie ma. Zbieramy znakomite recenzje i one dają nam kopa do dalszego działania.Matematyka 2013
Rok 2004
W tym roku wydajemy dwa zbiory. Oprócz zaktualizowanego zbioru zadań dla kandydatów na wyższe uczelnie techniczne, poszerzone o egzaminy z innych uczelni technicznych z nową okładką i grafiką wydajemy również zbiór zadań dla uczniów szkół średnich. Skierowany jest on do maturzystów i zawiera zadania maturalne z różnych regionów Polski. W tym okresie obowiązywała jeszcze w Polsce tzw. stara matura i zadania maturalne były układane dla poszczególnych województw. Obie książki sprzedają się świetnie.
Robimy furorę na naszym lokalnym rynku – Matematyka-2014-1Matematyka 2014-2kandydaci na Politechnikę Śląską szturmują siedzibę naszego wydawnictwa.
Rok 2005
Ten rok jest przełomowy dla naszego wydawnictwa. W Polsce wchodzi w życie nowa matura, która staje się równocześnie egzaminem na studia. Cała nasza uwaga koncertuje się na nowych zbiorach zadań dla maturzystów. Nasze pojedyncze egzemplarze starych zbiorów z lat 2003-2004 przechodzą zasłużenie do historii i lądują w gablotce a cała energia wydawnictwa skupia się na opracowaniu zupełnie nowych książek. Organizujemy spotkanie dla maturzystów, którzy z nową maturą i nowymi zasadami rekrutacyjnymi na wyższe uczelnie nie są za pan brat. Na spotkanie zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół średnich oraz rektorów Śląskich uczelni.    132_3296

Ten rok jest bardzo pracowity. Nasze wydawnictwo oprócz nowego zbioru zadań z matematyki wydaje również świetną pozycję zawierającą zagadnienia teoretyczne z matematyki. Do wydania tej pozycji skłonił nas zamiar przedstawienia w możliwie kompleksowy i zwięzły sposób materiału teoretycznego pod kątem nowej matury.

Matematyka-2005-1     Matematyka-2005-2

Obie książki cieszą się ogromną popularnością wśród maturzystów, jaki i nauczycieli. Nakłady obu książek sięgają 10.000 egzemplarzy, co na rynku wydawniczym w Polsce jest ogromnym sukcesem. Postanawiamy się pokazać i bierzemy udział w 18. Edukacyjnych Targach Książki EDUKACJA XXI w Warszawie. Nasze stoisko odwiedza dużo zainteresowanych a bezpośredni kontakt z naszymi czytelnikami jest bardzo inspirujący i zachęcający nas do dalszej pracy nad nowymi pozycjami.

Matematyka-2005-3     Matematyka-2005-4

 

Rok 2006-2007

Ciągłe niesłabnące zainteresowanie naszymi pozycjami z matematyki. Zauważamy, że na rynku brakuje pozycji, która zawierałaby zadania maturalne z poprzedniego roku (uwzględnialiśmy w naszych planach również matury próbne przeprowadzane przez różne OKE). Mieliśmy na uwadze fakt, że matura w dalszym ciągu jest zupełnym novum i każda pozycja zawierająca bazę zadań stanowi nieocenioną pomoc dla maturzystów. Postanawiamy zebrać oryginalne zdania maturalne, jakie ukazały się do tej pory na maturach i je wydać. Tak powstają nasze kolejne pozycje dla maturzystów. Nasi autorzy mają ręce pełne roboty.

Matematyka-2006-1     Matematyka-2006-2

W naszym wydawnictwie jest jak w ulu. Zatrudniamy coraz więcej osób. I znów pokazujemy się na Targach Edukacyjnych w Warszawie. Mamy pełen zapał do pracy.

 

Rok 2008

Ten rok jest pierwszym rokiem zmian programowych na maturze z matematyki. Zmiany te mają obowiązywać po raz pierwszy od 2009 roku. Nasze pozycje wydane w 2005 roku muszą ulec zmianie. Zatem wszystkie ręce na pokład i bierzemy się za nowe uaktualnione i dostosowane do nowego programu. Ten rok jest rokiem wytężonej pracy, aby na wrzesień 2009 było wszystko gotowe.

 

Rok 2009

Powstaje nowe wydanie Matematyki 1001 zadań. Zgodnie z planem wydawniczym na pólkach księgarskich ląduje zmieniona i dostosowana do nowej podstawy programowej książka Matematyka 1002 zadania. W jednym tomie zamieściliśmy zadania na poziom podstawowy i rozszerzony. I znów sukces. Nakład rozchodzi się błyskawicznie.

Matematyka-2009

 

Rok 2009-2010

Trwają prace nad rozszerzeniem książki Matematyka 1002 zadania na dwa tomy. W Wydawnictwie pracujemy by oba tomy zawierały łącznie 2200 zadań. Praca wre. Tom I skierowany ma być dla maturzystów zdających poziom podstawowy a tom II dla osób wybierających poziom rozszerzony. Oprócz naszej idei 2200 zadań w ministerstwie edukacji również ciężko pracują. Szykuje się kolejna zmiana podstawy programowej. Od 2010 roku matura z matematyki ma się stać obowiązkowa na poziomie podstawowym. W wydawnictwie panuje czarny humor związany z kolejnymi zmianami na maturze. Żartujemy, że urzędnicy ministerialni pracują wytrwale jak nasi autorzy w wydawnictwie. Ale się nie poddajemy. Aha i od 2009 roku zmieniamy nazwę na krótszą. Od tej pory książki wydajemy jako Wydawnictwo CKA.

 

Rok 2011

Ukazują się oczekiwane i upragnione dwa tomy zbioru zadań. Ogrom pracy, jaki włożyli nasi autorzy w przygotowanie i opracowanie 2200 zadań z pełnymi rozwiązaniami został wynagrodzony wysoką sprzedażą i bardzo dobrymi opiniami ze strony uczniów jak i nauczycieli. Do tej pory książki te sprzedają się znakomicie, a poziom rozszerzony ukazał się w dwóch nakładach wydawniczych.

matematyka-matura-2200-zadan-tom-1-poziom-podstawowy-thumbnail     matematyka-matura-2200-zadan-tom-2-poziom-rozszerzony-thumbnail

 

Rok 2012-2014

W 2014 roku ukazują się nowe zmienione pod względem merytorycznym z nową szatą graficzną książki pod tytułem Matematyka 2015 zadań TOM I i TOM II (byliśmy wszyscy w wydawnictwie zbyt mocno przywiązani do czarnych okładek). Obie książki dostosowane są do nowych wymogów, które mają obowiązywać od 2015 roku.

Matematyka-2015-zadan-tom-1     Matematyka-2015-zadan-tom-2